39-oji bitininkų šventė

Šiais metais Lietuvos bitininkų šventė vyko gražiame dzūkijos krašte  Lazdijų raj. Staigūnų kaime, prie Dusios ežero. Į šią tradicinę šventę vyko ir Telšių bitininkai. Vieni vyko savo  transportu, kiti su autobusu, kur dalį finansavo Telšių raj.  savivaldybė. Visų bitininkų vardu norime padėkoti l.e.mero pareigas  P.Kuizinui, kuris atsižvelgė į bitininkų prašymą. Į tolimą kelionę vežė  A. Fabijonavičius.

Šventės parodoje-degustacijoje savo išmonę parodė ne tik bitininkės,  bet ir bitininkai. Dalyvavo daug komandų. Tačiau Telšių bitininkės buvo  pačios sumaniausios ir iškovojo pirmąja vietą. Buvo išrinkta mis  gaspadinė. Šis titulas atiteko Telšiškei bitininkei Antaninai  Juškevičienei, kuri su savo šauniąja anūke Gabriele puikiai pristatė  savo krašto valgius. O už šitą dosnų stalą esame dėkingi ir kitai Telšių  bitininkei Laimai Kairienei, kuri iškepė puikų medaus tortą. O prie  šito laimėjimo prisidėjo visa šauni komanda, kuri vyko į šventę.

Kaip senovės išmintis sako ir prie pečiaus ir prie svečio. Šitas  pasakymas tinka jaunajai Juškevičių anūkei Gabrielei, kuri nuskynusi  laurus viename konkurse, spėjo sudalyvauti ir dar viename "Ratuota  bitutė" konkurse. Labai gražiai ir išraiškingai nupiešta Gabrielės  bitutė keliaus į bitininkų kolekciją. O per visą šventę jos bitute  džiaugėsi visi sugužėję bitininkai.

Su gera nuotaika, sekmadienio popietę bičiuliai grįžo namo. Nuoširdus  ir smagus pasibičiuliavimas dar ilgai neišblės . Tai sakome, kurie  apsilanko bitininkų šventėje, tai ir kitais metais vėl sugrįžti norisi.  Tai ir yra tikrieji bitininkai, kurie pasidalina ir džiaugsmais ir  rūpesčiais.